Jesenná slávnosť v ZátOKe pOKoja

Vyvrcholením tohtoročných akcií aktívnych občanov mesta Trenčín v ZátOKe pOKoja (pri atletickom ovále pod cestným mostom) bola v sobotu 25. októbra 2014 Jesenná slávnosť.

Štart a cieľ štafetového behu pre malých, veľkých i zmiešané rodinné tímy

Najdôležitejším bodom slávnosti bolo odovzdanie Schodov do pohody do užívania trenčianskej verejnosti. Široké drevené schody vedúce z hrádze do ZátOKy pOKoja pozývajú okoloidúcich zísť dole a prežiť peknú chvíľu na ihrisku či v zátoke s mólom a lavičkami.

Vybudovanie schodov realizovalo občianske združenie Centrum environmentálnych aktivít s prispením Nadácie Ekopolis a spoločnosti Heineken Slovensko v rámci projektu Pohoda za mestom. Komunita Aktívnych občanov pre Trenčín 21 okrem toho celý rok ZátOKu pOKoja a priľahlé ihrisko upratovala, zbavovala náletov a inváznych rastlín a kosila (v roku 2014 spolu 8x). V starostlivosti o zeleň tak v tomto priestore dobrovoľníci suplovali prácu mesta Trenčín.

Poďakovanie patrí všetkým hlavným organizátorom, brigádnikom, kuchárom… Menovite: Pavol Fiala, Tono Beták, Zdeno Šťastný, Elena Gogoláková, Juraj Benko, Draha Mareková, Milena Cadrová, Noro Brázda, Marek Guga, manželia Olahoví, Charlie a mnohí ďalší.

Ponúkame Vám krátku fotoreportáž z vydarenej akcie a príprav…

 

Brigáda

Pri odstraňovaní náletových drevín, a aj pri 8-násobnom kosení ihriska počas roku 2014 pomáhala technika. Vyzberanie odpadkov.

Presvetlenie priestoru

Presvetlenie priestoru      foto: archív CEA

Odstraňovanie náletov v okolí bylinkových záhonov

Odstraňovanie náletov v okolí bylinkových záhonov       foto: archív CEA

 

Športové aktivity

Čerstvo pokosené ihrisko nemohlo zostať bez futbalu a iných lopt(oš)ových hier. Štafetový beh s kolíkom a zdravými cenami potešil tímy malých i veľkých. Trochu recesisticky bolo otvorené (anti)golfové odpalisko, ako dôkaz, že golf môže byť naozaj aj ľudovým športom (a netreba na to ani zlikvidovať 9-hektárový verejný priestor).

Golf

Golf v ZátOKe pOKoja        foto: archív CEA

Futbal

Futbal v ZátOKe pOKoja        foto: archív CEA

Štart a cieľ štafetového behu pre malých, veľkých i zmiešané rodinné tímy

Štart a cieľ štafetového behu pre malých, veľkých i zmiešané rodinné tímy

Spokojný tím so štafetovým kolíkom

Spokojný tím so štafetovým kolíkom

 

Pohostenie

Jesenné slávnosti boli aj slávnosťami gurmánskymi – či už vďaka grilovaným dobrotám z dielne Paľa Fialu (reštaurácia Rotunda), skvelému vegetariánskemu gulášu z moravskolieskovských kopaníc (o.z. Surya centrum), výbornému čajovému občerstveniu Mileny Cádrovej (Čajobar) alebo vďaka teplému (turbo)džúsu Tona Betáka.

Čajové pohostenie

Čajové pohostenie

Privítanie s turbo-džúsom

Privítanie s turbo-džúsom

Výborný vegetariánsky gulášik plný chutí záhrady

Výborný vegetariánsky gulášik plný chutí záhrady

Kulinársky hit - grilovaný hermelín obalený v šunke

Kulinársky hit – grilovaný hermelín obalený v šunke

 

Schody do pohody

Pri montáži Schodov do ZátOKy pOKoja asistovali profesionáli, dobrovoľníci, ale aj nepriazeň počasia (vietor a dážď). Na spoločnej fotke sú dobrovoľníci, účastníci Jesenných slávností a prvých užívatelia Schodov do pohody – tak nech dlhé roky slúžia všetkým Trenčanom a nasmerujú do ZátOKy pOKoja aj tých, ktorí ju doteraz neobjavili!

Začiatok prác na schodoch do ZátOKy pOKoja

Začiatok prác na schodoch do ZátOKy pOKoja

Zaťažkávacia skúška Schodov do pohody

Zaťažkávacia skúška Schodov do pohody

[Hlasov: 4    Priemer: 4.3/5]
Jesenná slávnosť v ZátOKe pOKoja - redakcia priemerné hodnotenie 4.3/5 - 4 x hodnotené

Súvisiace témy:

Komentáre