Pokosená a vynovená ZátOKa pOKoja

V týždni od 30. mája do 5. júna občania Trenčína svojpomocne pokosili a vyčistili ZátOKu pOKoja a ihrisko pri cestnom moste.

„Už som sa nemohol pozerať na džungľu, ktorá rástla na ihrisku pod mostom a tak v spolupráci s Centrom environmentálnych aktivít sme pokosili Zátoku pokoja a tiež ihrisko pred ňou…Vďaka Maťovi Barčákovi, Zdenkovi Šťastnému,  Rišovi Medalovi a spol., pridal som ruku k dielu aj ja…“

Tono Beták

Výsledok? Pokosené ihrisko pre vás všetkých priamo v centre… Že patrí mestu a to by sa oň malo starať? Realita je taká, že bolo nepokosené a tým pádom nevyužiteľné na voľno-časové aktivity. Na druhej strane, Mesto na požiadanie odvoz vyzbieraných vriec s odpadmi zabezpečilo.

Ihrisko pod cestným mostom pokosili dobrovoľníci

Ihrisko pod cestným mostom pokosili dobrovoľníci. Foto: Tono Beták

Okrem vyzbierania odpadkov v ZátOKe pOKoja dobrovoľníci osadili novú lavičku a nový stôl, k ohnisku umiestnili smetnú „nádobu“ s vrecom a vysadili slnečnice a letničky.

Často počujeme, ako sa niečo nedá, a prečo sa to nedá… Občania pre Trenčín ukázali, že sa to dá, keď sa chce, aj s minimom finančných prostriedkov – náklady na pokosenie nepresiahli 150€.

Tím ľudí, ktorí sa o Zátoku starajú, na záver prosia všetkých návštevníkov ZátOKy pOKoja: príďte v dobrom, užite čaro miesta – a zanechajte ho čisté.

[Hlasov: 0    Priemer: 0/5]

Súvisiace témy:

Komentáre