INFO TRENČÍN

V posledných mesiacoch sme boli svedkami rôznorodých rozhodovaní o rozpočte (a teda osude) mesačníka trenčianskej samosprávy Info Trenčín. Najskôr poslanci schválili významné skrátenie rozpočtu na jeho vydávanie tak, že bolo možné vydať mestské informačné noviny iba 4x do roka, na poslednom zasadnutí Mestského zastupiteľstva opäť do rozpočtu vrátili peniaze na jeho vydávanie počas celého roka…

Osobne si myslím, že vydávanie mestských novín je potrebné a som rád, že budú vychádzať aj naďalej. Mesto Trenčín a jeho občania si to rozhodne zaslúžia.

Skôr je otázne, či sa poslanci Mestského zastupiteľstva pri svojom krkolomnom rozhodovaní  zaoberali nápravou svojej hlavnej výhrady voči novinám – teda faktom, že o obsahu a zameraní novín rozhoduje kancelária primátora a úzke vedenie mesta. Čo má za následok príliš jednostranný pohľad novín na dianie v meste. Podľa vyjadrení niektorých poslancov MsZ sa do novín v minulosti nedarilo presadiť ich témy a články. Nehovoriac o tom, že články občanov mesta, kritické ku samospráve, už vôbec nemali a nemajú šancu.

Takže – otázka na záver – vrátili poslanci peniaze mestským novinám len tak, pod tlakom verejnej mienky? Alebo využili svoju právomoc a podmienili financovanie vydávania INFO TRENČÍN sprísnenými pravidlami proti jednostrannosti obsahu? Zavedením poslaneckého dozoru, napríklad členstvom v redakčnej rade novín?

[Hlasov: 2    Priemer: 2.5/5]
INFO TRENČÍN - redakcia priemerné hodnotenie 2.5/5 - 2 x hodnotené

Súvisiace témy:

Komentáre