Voňavá zátoka

Na prvého mája sa v Zátoke pokoja konala akcia pre deti „Hurá do zátoky!“ , ktorej cieľom bolo vytvoriť v Zátoke pokoja bylinkovú záhradku. Organizátori chceli oboznámiť  deti so základnými liečivými bylinkami ako aj s prácou s pôdou.

Na deti čakalo 22 druhov byliniek a 71 sadeničiek, ako aj milá teta bylinkárka, ktorá deťom okrem  zaujímavého rozprávania o bylinkách pripravila aj voňavé prekvapenie v podobe vonných olejčekov. Sadilo sa do siedmich pripravených kruhových záhonov. Netrvalo dlho, a boli skoro všetky obsadené. Zo 71 sadeničiek nám zostalo iba 5 sadeníc, čiže sadilo asi 66 detí. Celá zátoka sa zaplnila deťmi a kto zasadil svoju bylinku, mohol ešte v tvorivom kútiku vymodelovať  z hliny ochrancu svojej bylinky – zvieratko alebo hocičo iné. Kto sa nebál vody, nasadol do člna a už sa viezol hore Váhom dole Váhom.

Pohoda a radosť  naplnili celé prvomájové popoludnie.  Všetci, ktorí  sadili a modelovali, si vyslúžili za odmenu voňavé perníky a jabĺčka. Sadenice a všetok materiál potrebný na sadenie bol hradený z  malého občianskeho projektu  „Hurá do zátoky!“ v rámci Národného projektu KomPrax – Kompetencie pre prax. Projekty boli finančne podporené z Európskeho Sociálneho Fondu zo zdrojov Európskej únie v rámci programu „Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť“.

Ak bude chuť a sila, stretneme sa v zátoke pri sadení aj o rok.

Deň detí v Zátoke pokoja Hurá do zátoky! Hurá do zátoky!

[Hlasov: 0    Priemer: 0/5]

Súvisiace témy:
Elena Gogoláková

Právnička na rodičovskej dovolenke. V Materskom centre Srdiečko poskytuje bezplatné právne poradenstvo. V materskej škôlke na Opatovskej ulici spolu s ostatnými rodičmi stavia certifikované detské ihrisko. Pre deti a s deťmi sadí na jar v Zátoke pokoja voňavú bylinkovú záhradu.

Komentáre