Prečo podpísali výzvu primátorovi?

Vanda Mokráňová, knihovníčka
Lebo hlavne ide o princíp. Mňa – bežného občana, by nikdy nenapadlo niečo budovať pri Váhu, tak ako by ma nenapadlo stavať v tesnej blízkosti Breziny. Mesto sa predsa týmto priestorom nikdy nezaoberalo, ani nenaznačilo, že by ho chcelo riešiť. A zrazu príde niekto s peniazmi a už sa schvaľuje bez inej možnosti. Celkovo mam pocit, že v meste sa neriešia veci, ktoré chcú občania, ale záležitosti, ktoré chcú investori. Toto je priestor, kde sa v pohode dostaneme peši, na bicykli. Na golf sa chodí autom, tak sa tým autom naozaj môžu odviezť aj kúsok za mesto.

 

Gabriel Gašpar, informatik
Pretože si myslím, že schválené riešenie je evidentne nevýhodné pre obyvateľov Trenčína. Spôsob, akým bol občiansky hlas postúpaný, je neprijateľný pre civilizovanú krajinu. Ako rodený Trenčan mám naše mesto rád a chcem, aby sa rozvíjalo. Transparentne a čestne.

 

Monika Vinterová
Nesúhlasím s touto výstavbou ako určite väčšina Trenčanov. Z môjho pohľadu sa mi to zdá ako ničenie krásneho verejného miesta, krásnej prírody,  ktorá je uprostred nášho mesta, kde sa chodia ľudia kúpať, prechádzať, tráviť čas, kde je unikátny voľný priestor na robenie a zároveň ničnerobenie a len pozorovanie prírody, ktorá tu je pre nás ale najmä my pre ňu. Kde ešte všade chce človek zasiahnuť??? Kde končia hranice nás ľudí rozhodovať o prírode?  Pre koho treba golf v Trenčíne? Sú poslanci  nášho mesta naši zástupcovia alebo plnia skôr priania určitých záujmových skupín? Ide im naozaj o blaho občanov mesta Trenčín a o naše záujmy – myslím verejne záujmy nás všetkých nielen skupiny „vyvolených“.

Žiadny golfový areál nestojí za to aby sa zničilo tak krásne územie v našom meste a verím, že to nestojí za to ani p. Mariánovi Hossovi!!!

 

Daniela Divílková, knihovníčka
Nakoľko daný priestor bol zasľúbený spoločnosti HossCorp už za čias Cellera, myslela som, že toto vedenie mesta nebude ignorovať občana (ako tomu bolo vtedy) a bude sa snažiť vytvoriť súťaž na daný priestor. Nestalo sa tak. A to ma urazilo ako občana. Nakoľko táto ignorácia mi odkazuje iba jediné : “MY to za teba PORIEŠIME!” To už tu raz bolo…

Súvisiace články:

[Hlasov: 1    Priemer: 2/5]
Prečo podpísali výzvu primátorovi? - Redakcia trencin21.sk priemerné hodnotenie 2/5 - 1 x hodnotené

Súvisiace témy:

Komentáre