Trenčín a komunálne voľby 2014

Trenčín môjho detstva býval krásny. Super plaváreň, amfiteáter, v zime sánkovačka z Čerešňového sadu až k dnešnej budove zdravotnej poisťovne… Kus čara Trenčína sa však rokmi stratil – čiastočne možno „v mene pokroku“, čiastočne v dôsledku zlých rozhodnutí vtedajších vedení mesta. A Trenčín za posledné štyri roky?

autá vlaky v čudnej spleti preklínať nás budú detiPre modernizáciu železnice vedenú stredom mesta sme prišli sme o jedinečnú plaváreň pod hradom. Nový cestný most ešte nie je dokončený, nepribudli ani cyklotrasy a doprava v meste je tak komplikovanejšia ako kedykoľvek predtým. A to nás ešte pravdepodobne čaká stavba Terminálu pri železničnej stanici, čo prinesie ďalšie prehustenie dopravy v centre mesta.

Horúcou témou v domácnostiach sa stali nové zmluvy o dodávke pitnej vody. Podpísať či nepodpísať? Situácia sa menila doslova každým dňom. Podľa najnovšieho rozhodnutia Krajského súdu z 29. 10. 2014 zasa na koňa vysadla spoločnosť TVK. Ale celá kauza by nás, Trenčanov, nemusela vôbec takto traumatizovať. Stačili by pravdivé a včasné informácie od vedenia našej samosprávy.

A ďalší rozvoj mesta? Snahou hľadať možné cesty je ideová urbanistická súťaž Trenčín – mesto na rieke. Na slovenské pomery nepochybne výrazný počin. Priniesla zaujímavé vízie možného rozvoja Trenčína súťažných tímov z celého sveta, ale čo s nimi ďalej? Je uspokojivým výsledkom zadefinovanie územia pre projekty developerov? Na druhej strane, oceňujeme, že všetkých 59 návrhov je až do konca novembra vystavených v synagóge a odporúčame návštevu. Výkresy poskytujú veľa inšpirácií, napr. na oživenie nábrežia, ktoré by sa dali pomerne rýchlo realizovať, ak by bola na to politická vôľa.

I keď obrovské zadĺženie Mesta Trenčín sa podarilo primátorovi Rybníčkovi znížiť o polovicu, za čo mu patrí poďakovanie a uznanie, celkový pocit zo samosprávy zostáva rozpačitý. Mesto neožilo, nerozkvitlo, dôvera ľudí k vedeniu a zástupcom mesta zostala naštrbená…

Opäť máme možnosť si zvoliť primátora či primátorku, poslancov a poslankyne Mestského zastupiteľstva. Priala by som si, aby dôveru dostali vnútorne slobodní, čestní a pracovití ľudia, ktorí majú Trenčín radi a ich primátorovanie a poslancovanie toho bude aj dôkazom.

Prosím všetkých – príďte voliť. Hlasom vo voľbách dávame poslancom na štyri roky mandát prijímať rozhodnutia zásadného významu. O našom majetku, našich peniazoch, budovách, pozemkoch, športoviskách, lesoparku… Spolu môžeme začať premenu Trenčína na moderné mesto 21. storočia už v sobotu 15. novembra…

[Hlasov: 6    Priemer: 4.3/5]
Trenčín a komunálne voľby 2014 - Klaudia Medalová priemerné hodnotenie 4.3/5 - 6 x hodnotené

Komentáre