Vodiči, držte sa stredovaj čiary!

Známe (a už aj trochu trápne) sú márne snahy Centra environmentálnych aktivít a širokej trenčianskej bicyklovej verejnosti o budovanie cyklotrás v Trenčíne a o opatrenia na zvýšenie bezpečnosti cyklistov pri ich každodenných cestách zo svojich domovov do mesta a naspäť.

Nechajme teraz stranou dôvody, prečo trenčianska samospráva nepodporuje cyklistickú dopravu v meste (nech sú akékoľvek opodstatnené či diskutabilné – nedokonalá legislatíva, neprajnosť dopravného inšpektorátu, úzke cesty, správa niektorých komunikácií v cudzej kompetencii…). Skúsme to inak.

“Vodiči, držte sa stredovej čiary!” by mohla byť nová príkazová dopravná značka (je na jej presadenie správny čas – Národná rada SR neschválila nový cestný zákon a bude sa pripravovať opäť – tak prečo tam takýto nápad nepresadiť :-).

Nie – naozaj to nemyslím vážne – ako novú dopravnú značku. Ale úplne vážne to myslím ako PROSBU pre vodičov. Vodiči – prosíme Vás, držte sa (ak sa to len trochu dá) stredovej čiary, aby mali cyklisti pri krajnici svoj priestor. Majú naň nárok. Neodrú Vám kapotu. Nebudú Vám výfukovými plynmi znepríjemňovať život v tradičných trenčianskych kolónach. A hlavne – budú Vám vďační.

Na bicykli v Trenčíne

Vodiči – prosíme Vás, držte sa (ak sa to len trochu dá) stredovej čiary

Pri troche dobrej vôle a tolerancie sa kľudne dokážeme obísť aj bez samosprávy, ktorá je voči cyklistom nečinná.

[Hlasov: 0    Priemer: 0/5]

Súvisiace témy:

Komentáre