Bola raz jedna stena

Tenisová stena na Novinách roky prinášala radosť z pohybu stovkám ľudí. Je veľká škoda, že mesto ju obetovalo za účelom výstavby nového súkromného športového areálu spoločnosti HOSS CORP.

Po presťahovaní na sídlisko Noviny som sa  veľmi tešil, ako blízko to budem mať k tenisovej stene. Tenis bol môj život. Na stenu som predtým, ako aj mnoho ďalších Trenčanov, chodil  z druhého konca mesta, bola to atrakcia. Bola zadarmo. Bola tam za každého počasia, pre nás, športovcov. Bola využívaná, koľkokrát som musel čakať, kým sa mi uvoľní miesto na hranie. Bola zdatnou súperkou, ktorá nikdy účasť neodriekla, neochorela, nenahnevala sa, že udieram moc tvrdo. Bola tam a pokoriť ju nešlo. Napriek tomu sa pri nej každý deň schádzali deti aj dospelí a s býčou neochvejnosťou sa snažili svojimi údermi rozstrieľať rôznofarebné kruhy na nej namaľované a zdolať tak súpera, ktorý bol zdanlivo neporaziteľný.

Bola PRE ĽUDÍ, pre všetkých – stačila raketa a loptička. Bola. V nedávnej dobe areál tenisových kurtov na Novinách (aj s tenisovou stenou), ktoré patrili mestu Trenčín, získala firma známeho slovenského hokejistu Mariána Hossu. Človek by si povedal, že srdcom športovec, ako pán Hossa určite je, bude ostatných športovcov brániť , pomáhať im a bude vzorom pre mládež, ktorá má o šport záujem. Namiesto toho, tenisovú stenu vyzval k zápasu ťažkotonážny bager a v nie úplne fair-play zápase, stena bola prvýkrát pokorená. Rovnako bolo zrušených 5 antukových kurtov s dlhou históriou a tradíciou. Namiesto týchto kurtov a steny došlo k postaveniu 3 kurtov s povrchom z umelej trávy, administratívnej budovy a multifunkčného ihriska s umelou trávou. To podstatné je, že kým tenisová stena bola prístupná kedykoľvek, komukoľvek a zadarmo, tak multifunkčné ihrisko, ktoré vyrástlo na jej mieste, je spoplatnené a má svoje otváracie hodiny.

Areál HOSS CORP, a.s. na Novinách

Areál HOSS CORP, a.s. na Novinách – po väčšinu roka prázdny

Všade sa hovorí o tom, ako dnešná mládež sedí za počítačmi a k športu má nechuť, ako to s ňou “ide dolu vodou”. Po takýchto udalostiach, kedy aj tých pár športovísk, ktoré zostali voľne prístupné pre verejnosť sa rušia a búrajú, sa skoro niet čomu diviť. Veľmi by som si (určite hovorím minimálne za všetkých tenistov) prial, aby pán Hossa zvážil tento dopad hlavne na deti a mládež a v rámci svojho športového areálu na Novinách inicioval stavbu novej tenisovej steny v pôvodnom rozsahu, ktorá bude voľne prístupná a zadarmo. Pre dospelých, ktorí majú chuť si zašportovať, pre mládež, ktorá sa má kde zabaviť a odreagovať a tiež pre deti, z ktorých práve “na stene” môžu vyrásť nové osobnosti slovenského či medzinárodného tenisu.

Tu bola tenisová stena pre všetkých

Tu bola tenisová stena pre všetkých

[Hlasov: 6    Priemer: 3.3/5]
Bola raz jedna stena - Jakub Medal priemerné hodnotenie 3.3/5 - 6 x hodnotené

Súvisiace témy:

študent medicíny, aktívne hrával tenis. Teraz cez prázdniny organizuje tenisové turnaje žiakov na Ostrove.

Komentáre