Rybníčkove trestné body

Politická teória hovorí, že riešenie problémov na lokálnej úrovni má potenciál rýchlejších a úspešnejších riešení, s argumentom, že moc je občanovi „viac na dosah“, je lepšie kontrolovateľná a umožňuje priamu konfrontáciu s úradníkmi, ktorí ju vykonávajú. Problém je, že politická teória nepočíta s jednoduchou premennou. Aroganciou.

V roku 2006 som sa angažovala v kauze kovohút v bývalom priemyselnom areáli TOSky v Kubrej a pochopila som, aký „nepriestrelný“ a arogantný bol aparát bývalého primátora Cellera, ktorý často a rád používal lož ako pracovnú metódu. Aj preto som v komunálnych voľbách v roku 2010 volila zmenu. Zmenu, ktorú pre mňa predstavoval terajší primátor Richard Rybníček. Bola som presvedčená, že jeho životná trajektória a profesionálna skúsenosť by mohla tejto zmene zásadne napomôcť.

Terajší spor o golfové ihrisko ukázal, že som sa mýlila. 11. februára som podpísala – rovnako ako ďalších viac ako sto spoluobčanov – výzvu primátorovi, aby uznesenie mestského zastupiteľstva o pozemkoch hokejistovi Hossovi nepodpísal. Po všetkých snahách to bol už iba „výstrel do tmy“. Primátor Rybníček to odmietol s odôvodnením, že výzva s podpismi bola zaslaná nedôveryhodnou osobou. Tou osobou postrádajúcou dôveru trenčianskeho primátora bol Norberta Brázda. Všetci, ktorý sa o dianie v Trenčíne trochu zaujímame, sme neveriacky nadvihli obočie. Zároveň primátor cez médiá odkázal:

„Ak si občianski aktivisti myslia, že budú rozhodovať a diktovať samospráve, aby robila to, čo chcú, sú na omyle.“

Je dobré vedieť, čo si primátor myslí o tých, vďaka ktorým sa dostal do úradu.

Hovorí sa, že golf je hra džentlmenov. Samozrejmosťou má byť poctivosť, dodržiavanie pravidiel, dobrých mravov a rešpektovanie ostatných hráčov. Porušenie etikety je sankcionované trestnými bodmi. Je jedno, aký odpal bude mať Richard Rybníček pri prípadnom otvorení Hossovho golfového areálu tesne pred komunálnymi voľbami v roku 2014. Svoje trestné body z roku 2013 už nenapraví.

[Hlasov: 0    Priemer: 0/5]

Súvisiace témy:

Komentáre