Poslanci povedali golfu pri stavidlách ÁNO, i keď rozum hovorí NIE. Je rozhodnuté?

Verejné priestory v Trenčíne ubúdali za primátora Cellera. A ubúdajú aj za primátora Rybníčka. Priamo úmerne s tým ubúda aj dôvera občanov v samosprávu…

Aj preto sme oprášili náš nezávislý Trenčín 21, občasník aktívnych občanov Trenčína. A zriadili aj jeho internetovú verziu na stránke www.trencin21.sk.

Prečo Trenčín 21?
Lebo chceme, aby sa Trenčín rozvíjal ako moderné mesto 21. storočia, prosperujúce a zelené, kde sa dobre žije všetkým skupinám obyvateľstva a kde samospráva načúva občanom v procese zvyšovania kvality života.

Číslo, ktoré sa Vám dostáva do rúk, je netradične monotematické – golfové. Snažíme sa na jeho stránkach priniesť súbor názorov a argumentov, kritických k postupu vedenia mesta nadbiehajúceho zámeru firmy HOSS CORP, a. s. vybudovať pri stavidlách v Trenčíne golfové ihrisko. Pozrieť sa na tento zámer z pohľadu environmentálneho, právneho, samosprávneho, občianskeho …

Nie, nechceme byť za každú cenu proti všetkému. Sme však presvedčení, že investovať treba s rozumom, po zrelej úvahe. Veď často stačí len trochu snahy o dohodu, o kompromis. Ak sa o to nesnaží naša samospráva – primátor, poslanci a aparát Mesta Trenčín, prosíme (v tomto konkrétnom „golfovom“ prípade) Mariána Hossu, hlavného akcionára firmy HOSS CORP, a.s.: zvážte ešte raz všetky kritické argumenty. Pre dobro všetkých. Pre svoj biznis. Pre občanov, ktorých Váš biznis môže obmedzovať viac alebo menej. Pre ukážkový príklad, ako sa dá investovať spoločensky zodpovedne a podnikať „bez obetí“.

Priestor tu na to je :-)

projekt HOSS CORP, a.s.

Schválený projekt HOSS CORP, a.s. ráta s využitím takmer celého priestoru pri stavidlách na jeden účel – na golf. Rôznym športovo-relaxačným funkciám pre širokú verejnosť je vyhradený zlomok celej plochy.

návrh Slovenského rybárskeho zväzu

Poslancami odignorovaný návrh Slovenského rybárskeho zväzu vychádzal zo snahy zachovať celý priestor pri stavidlách pre rôzne podoby rekreácie, relaxu a vzdelávania pre všetkých Trenčanov.

 

[Hlasov: 1    Priemer: 1/5]
Poslanci povedali golfu pri stavidlách ÁNO, i keď rozum hovorí NIE. Je rozhodnuté? - redakcia priemerné hodnotenie 1/5 - 1 x hodnotené

Súvisiace témy:

Komentáre